Maria Pawlewicz-Budzinska
Z zamiłowania nauczycielka jogi, z wykształcenia architekt. Pierwszy kontakt z jogą miałam w czasie ciąży. Potem próbowałam sama ćwiczyć korzystając z dostępnych materiałów. Czas na regularną praktykę przyszedł później. Regularnie ćwiczę od 2010 roku. Ukończyłam podyplomowe studia “Joga i Relaksacja” na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Regularnie uczestniczę w kursach i warsztatach z zakresu jogi , korzystając z wiedzy znakomitych nauczycieli różnych systemów. Nie wyobrażam sobie urlopu bez „wakacji z jogą”, na które jeździmy już całą rodziną. Takie wakacje zapewniają pełną regenerację i energię na długi okres.
Kieruję się zasadą – “Joga nie kończy się, gdy schodzimy z maty – ona dopiero wtedy się zaczyna”.
Jestem członkiem Stowarzyszenia Jogi Akademickiej.
Magdalena Rybak
Nie jestem urodzonym sportowcem. Nie trenowałam od dziecka i bardzo tego żałuję. Pierwszą formą ruchu, jaka zaczęła sprawiać mi przyjemność był taniec. Na jogę trafiłam z poważnymi problemami z kręgosłupem w 2003 roku i do dziś joga ratuje mi zdrowie. Otworzyła też przede mną świat ruchu i chętnie podejmuję nowe wyzwania – jako osoba już dorosła nauczyłam się pływać, całkiem niedawno – jeździć na nartach, ukończyłam kurs samoobrony. Moją idee fixe stało się propagowanie wysiłku fizycznego od najmłodszych lat. Zapobieganie problemom, których sama doświadczyłam.
Z wykształcenia jestem anglistą o specjalności nauczycielskiej i choć nie pracuję w tym zawodzie, interesuje mnie psychologia, pedagogika i metodyka pracy z dziećmi. Moją pasją jest poznawanie różnych form terapii ruchowej oraz ich wpływu na rozwój ciała i mózgu (W. Sherborn, P. Dennison, integracja sensoryczna, chusta animacyjna, ćwiczenia logopedyczne, zapomniane zabawy ruchowe, gra na bębnach, taniec). Wybrane elementy staram się wplatać w zajęcia dla dzieci, które mają przede wszystkim charakter dobrej zabawy. Choć ich zasadniczym celem jest poznanie możliwości i ograniczeń własnego ciała, świadomość ciała, kształtowanie prawidłowej postawy i zdrowych nawyków ruchowych, jak również rozwój relacji interpersonalnych.
Zbyszek Baranowski
Z jogą po raz pierwszy zetknąłem się w 2003 roku i od tej pory regularnie ćwiczę. Pierwsze kroki stawiałem u Leszka Kawy i Iwony Ramotowskiej. Wiele zawdzięczam także profesorowi Januszowi Szopie i jego naukowemu podejściu do jogi. Dlaczego? Bo lubię wiedzieć, w jaki sposób wykonywana pozycja wpływa na moje ciało. Ukończyłem studia podyplomowe w Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego o specjalności “Trener personalny”. Posiadam uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej w zakresie – ćwiczeń psychofizycznych w oparciu o system hatha jogi. Jestem także certyfikowanym trenerem automasażu mięśniowo – powięziowego specjalistyczną metodą BLACKROLL.
Uczestniczyłem ponadto w kursie technik jogi psychosomatycznej, realizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Świadomości Ciała w Rehabilitacji. Mam za sobą także warsztaty Pranayamy i Joga Nidry pod kierunkiem profesora Lesława Kulmatyckiego, a także ośmiotygodniowy kurs redukcji stresu w oparciu o mindfulness i warsztaty ruchu w oparciu o Metodę Feldenkraisa.
Przez wiele lat ćwiczyłem także wchodnie sztuki walki – Judo, Viet Vo Dao i wreszcie Aikido. W tej ostatniej posiadam upranwnienia instruktorskie i czarny pas.
Joga i Aikido to idealne połącznie. Obie dyscypliny dają spokój umysłu i sprawne ciało. To elastyczność przenoszona z maty na różne wyzwania dnia codziennego, która pozwala twórczo podejść do każdego zadania.
Anna Ciećwierz
Jestem zawodową i czynną fizjoterapeutką. Na co dzień pracuję z pacjentami w Zakładzie Rehabilitacji Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym. Specjalizuję się w pracy z dziećmi z wadami postawy. Ukończyłam Wydział Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego. Kilka lat temu zaczęłam ćwiczyć jogę, która w znakomity sposób uzupełniła mój warsztat i wprowadziła inne spojrzenie na wykonywaną przeze mnie pracę. Od tamtej pory asany stały się jednym z narzędzi, które wykorzystuję w pracy z małymi pacjentami.
Temat terapeutycznych właściwości jogi wydał mi się na tyle intersujący, że postanowiłam zgłębić go poprzez studia podyplomowe z zakresu Jogi i Relaksacji, które realizowane są przez Akademię Wychowania Fizycznego.